wyprawka

05.06.2024

WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY

Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2024/2025Podręczniki i ćwiczenia (z wyjątkiem religii) są bezpłatne. Dzieci otrzymają je w szkole,  w pierwszym tygodniu nauki. Prosimy o obłożenie i podpisanie podręczników, ćwiczeń  i zeszytów.Podręcznik do religii, który trzeba kupić:"Pan Bóg jest naszym Ojcem" (dwie części) – redaktor ks. Paweł Płaczek Wyd. Św. Wojciech. Zeszyt do religii 16 – kartkowy w kratkę.Prosimy o informację do wychowawcy, jeżeli dziecko nie będzie uczęszczało na lekcje religii.Materiały i przybory będą zakupione przez wychowawców klas we wrześniu. Będzie ustalona składka i wtedy zostaną zakupione uczniom jednakowe przybory.Będą to:blok rysunkowy z białymi kartonami i kolorowymi ( mały po 1 szt.)blok techniczny z białymi i kolorowymi kartonami ( mały po 1szt.)papier kolorowy wycinankowy2 papierowe teczki z gumkąszeroka walizka z plastikową rączką, w której uczniowie będą przechowywać przybory na plastykę i technikęfarby plakatowe – 12 kolorówkredki ołówkowe, pastele – najmniej 12 kolorówpędzel – cienki, średni, grubyplastelina – 12 kolorównożyczki, klej w sztyfcie Przybory do zakupienia przez rodzicówpiórnik, a w nim długopis ścieralny, ołówek, gumka do ścierania, temperówka z pojemnikiem, linijka, do piórnika należy spakować klej i nożyczki z zaokrąglonymi czubkami, gumka do długopisu ścieralnego2 zeszyty 16 – kartkowe w trzy linie i 2 zeszyty 16 – kartkowe w kratkę z kolorową liniaturąnależy uwzględnić leworęczność dziecka przy zakupie przyborówStrój i obuwie:buty na zmianę z białym, gumowym spodemworek (podpisany), w którym będzie strój gimnastyczny: biały podkoszulek, granatowe (czarne) spodenkiWażne: Kluczyki do szafek zostaną rozdane we wrześniu.Prosimy o przyniesienie zdjęcia dziecka do legitymacji szkolnej.

Czytaj więcej...

piknik

27.05.2024

CHARYTATYWNY PIKNIK RODZINNY

Kochani było pięknie, słonecznie, wesoło, kolorowo, smacznie po prostu bajecznie! Fotorelacja z Charytatywnego Pikniku Rodzinnego. W tym piknikowym dniu, jeszcze przed "godziną zero" jako pierwsi ruszyli w trasę miłośnicy lokalnej historii. Kawał czasu i kawał lokalnej historii. Dziękujemy wszystkim obecnym za liczny udział! Mamy nadzieję, że będziecie mieli co wspominać. "Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń..." (Phil Bosmans)Społeczność Szkoły Podstawowej im Obrońców Westerplatte w Ujeździe kieruje serdeczne podziękowania za wsparcie naszego Pikniku Charytatywnego w dniu 25 maja. Dzięki Państwa hojności i udziałowi, to był cudowny i niezapomniany dzień dla Wszystkich. Udało nam się pozyskać kwotę 37 014 zł, która przyczyni się do spełnienia marzeń uczniów o nowoczesnej pracowni komputerowej.

Czytaj więcej...

basen

14.05.2024

KARNET NA BASEN ZA DARMO!

Szanowni Państwo. Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy dystrybucję bezpłatnych karnetów na basen w Niewiadowie dla WSZYSTKICH uczniów i absolwentów naszej szkoły do 18. roku życia, bez żadnych dodatkowych warunków ani kryteriów. KAŻDE dziecko otrzyma bezpłatny karnet uprawniający do wstępu na basen od poniedziałku do piątku przez 3 godziny dziennie,  w okresie od 17 czerwca do 30 sierpnia! Aby odebrać karnet należy złożyć stosowne oświadczenie, stanowiące załącznik do niniejszej wiadomości. Oświadczenie mogą Państwo także pobrać w sekretariacie. Dystrybucję karnetów rozpoczynamy już w tym tygodniu. Szczegółowe informacje uzyskają Państwo w sekretariacie szkoły lub pod numerem telefonu 44 719 22 30. Program realizowany jest przy współpracy z UKS Orlik Ujazd i Urzędem Miejskim. „Rewitalizacja basenu to jedna z największych inwestycji w naszej gminie w ostatnich latach. Mamy nowoczesny, piękny obiekt, który powinien tętnić życiem przez całe wakacje. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej gminy uruchomiliśmy specjalny program, który pozwoli skorzystać naszym dzieciom z basenu całkowicie bezpłatnie. Zachęcam do odbioru darmowych karnetów i zapraszam na basen” - Artur Pawlak.DOKUMENT DO POBRANIA - KLAUZULA I OŚWIADCZENIE

Czytaj więcej...

3maja

26.04.2024

233 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  

Czytaj więcej...

piknik

18.04.2024

CHARYTATYWNY PIKNIK RODZINNY

Wydarzenie Roku! Tylko u nas, tylko z nami! Wspaniała atmosfera i mnóstwo atrakcji! Startujemy 25.05.2024r o 13.00 oczywiście tanecznie! Oferujemy również wycieczkę po miejscach historycznych Ujazdu z profesjonalnym przewodnikiem.. Zapisujcie się bardzo proszę! Będzie suuuper!

Czytaj więcej...

ujazd

12.04.2024

PROJEKT "BUCZY, BRZĘCZY, BZYKA. CZYJA TO MUZYKA? - POZNAJEMY ŚWIAT OWADÓW

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Nazwa zadania: „Buczy, brzęczy, bzyka. Czyja to muzyka? – poznajemy świat owadów” Wartość ogólna przedsięwzięcia: 79 719,00 zł Dofinansowanie w formie dotacji:  75 699,00 zł Projekt ,,Buczy , Brzęczy, Bzyka . Czyja to muzyka?- poznajemy świat owadów” skierowany jest bezpośrednio do dzieci uczęszczających do Przedszkola Samorządowego w Ujeździe i Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów i ich rodzin. Głównym celem projektu jest nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i owadów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na pszczoły, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, propagowanie świadomych postaw ekologicznych. Projekt rozpoczniemy 1 marca 2024r., a zakończymy 31 października 2024r. W ramach projektu zostaną zorganizowane m.in. warsztaty edukacyjne, wycieczki ekologiczne, konkursy, gry terenowe, produkcja filmu jak również zostaną zakupione pomoce dydaktyczne. Planowane do osiągnięcia efekty ekologiczne w ramach realizowanego projektu: Wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska i świadomości ekologicznej oraz wykształcenie postaw proekologicznych oraz indywidualnej odpowiedzialności za środowisko u ok. 1000 uczestników zadania www.wfosigw.lodz.pl

Czytaj więcej...

zyczenia

27.03.2024

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Niech ten czas przyniesie odnowę, spokój oraz radość, a współpraca, którą mamy przyjemność wspólnie kontynuować, rozkwita niczym wiosenna natura. W tym wyjątkowym czasie Wielkanocy życzymy, abyś doświadczyli cudu odrodzenia w każdym aspekcie swojego życia.Niech te święta napełnią Twoje serce nadzieją i pokojem.

Czytaj więcej...

prace

18.03.2024

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "ZAPROJEKTUJ SWÓJ ŚWIAT"

Lidia Wieteska, uczennica klasy 7a, zdobyła trzecie miejsce w XXI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Zaprojektuj swój świat”, którego pierwszy etap odbył się na lekcjach plastyki w naszej szkole, a drugi – w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Stanisława Wyspiańskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Konkursowe prace były propozycją stylizacji, jakie możemy odnaleźć   w kulturze japońskiej, mogły też nawiązywać do twórczości Olgi Boznańskiej. Inna praca Lidii Wieteski została wyróżniona przez jury Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego na etapie wojewódzkim.Gratulujemy!Oto prace Lidki.

Czytaj więcej...

targi

11.03.2024

VI TOMASZOWSKIE TARGI PRACY I EDUKACJI

Czytaj więcej...

zabawa

25.01.2024

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to cudowny, pełen wrażeń, kolorów i dźwięków czas nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest zabawą bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości. Tak też było u nas 25 stycznia 2024 roku. Na pięknie udekorowanej sali, którą stroili uczniowie klasy VIIb i dołożyli wszelkich starań, żeby tkaniny, materiały plastyczne i inne elementy tworzyły spójną całość, pojawiły się kolorowe postaci. Można było spotkać wróżki, księżniczki, królewny, aniołki, kotki, biedronki, żołnierzy, policjantów, strażaków i piratów. Było bardzo kolorowo i radośnie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę.

Czytaj więcej...

ppoz

24.01.2024

OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY

Lidia Wieteska zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym na poziomie powiatowym. Jej praca przechodzi do dalszego etapu wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

polonez

19.01.2024

TANECZNY KROK W NOWY ROK

Oto finał naszego projektu: "Taneczny krok w Nowy Rok czyli szkolny korowód w rytmie poloneza".Pomysł: Krzysztofa Knap-MisztalWiedza historyczna: Jarosław CielebonPoloneza wodziła: Ewelina GrzelkaUdział w projekcie: wspaniali uczniowie i niezwykli nauczyciele naszej Szkoły.ATMOSFERA JEDYNA W SWOIM RODZAJU! Dziękujemy Krzysztofowi Aleksandrowiczowi – AK Studio – filmowanie i fotografia.

Czytaj więcej...

bohateron

03.01.2024

BohaterOn PODSUMOWANIE

"Niepodległa –  niepokorna, bije rytmem naszych serc" pod takim hasłem w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterOn w dniach 13–17 listopada 2023 r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe warsztaty historyczne poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Zamiast tradycyjnego apelu zaproponowaliśmy uczniom podróż w czasie. Uczniowie klas siódmych pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Grzelki i Jarosława Cielebona przygotowali dla swoich kolegów kilka stanowisk odtwarzających realia powstańczej Warszawy. Był punkt werbunkowy, plac apelowy, gdzie ćwiczono musztrę, baza szyfrowania, punkt medyczny, Biuro Propagandy i Informacji AK, miejsce gdzie w Alejach Jerozolimskich budowana była powstańcza barykada, miejsce gdzie udzielano powstańczych ślubów u stóp dekorowanej przez młodsze klasy powstańczej mogiły. Wszystko to na tle inscenizacji nawiązującej do tych tragicznych wydarzeń i fotosów autorstwa kultowego fotografa Powstania Warszawskiego, Eugeniusza Lokajskiego ps. "Brok", nawiasem mówiąc blisko związanego z naszą gminą. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i starsza grupa przedszkolaków. Dodatkowo, na finał tego „tygodnia niepodległości” swoje przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Kudrzyckiej zaprezentowali uczniowie klas drugich. Można i tak obchodzić Święto Niepodległości.

Czytaj więcej...

zyczenia

22.12.2023

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.  

Czytaj więcej...

koledowanie

20.12.2023

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Wspólne kolędowanie to jeden z ważniejszych zwyczajów okresu Świąt Bożego Narodzenia, który należy pielęgnować i kultywować również w szkole. Mając to na uwadze zorganizowaliśmy Świąteczne Karaoke, na którym zarówno uczniowie jak nauczyciele mogli razem zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wprowadzając całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Rozdane zostały również nagrody i dyplomy w konkursie plastycznych na najpiękniejszą kartę świąteczną. Laureatom gratulujemy.

Czytaj więcej...

jaselka

13.12.2023

JASEŁKA

Jasełka to szczególna uroczystość w kalendarzu szkolnym.  Przypomina nam o najważniejszych wartościach w życiu człowieka a o których często zapominamy w ferworze codziennych obowiązków. W tym roku te, jak zwykle, piękne i poruszające Jasełka przypomniały nam, że warto zauważać drugiego człowieka, czasem obcego, nieznanego ale może potrzebującego naszej pomocy i wsparcia. Warto mieć otwarte oczy i dostrzegać ludzi wokół siebie by razem tworzyć dobro.

Czytaj więcej...

bohateron

21.11.2023

AKCJA ''DUMNI Z POWSTANIA''

Strona wpis.dumnizpowstańców.pl pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Chcielibyśmy, aby na naszej portalowej mapie pojawiły się setki tysięcy znaczników symbolizujących dowody uznania, pamięci i dumy oraz społeczeństwo pamiętające i dumne ze swojej historii. KLIKNIJ W SERDUSZKO

Czytaj więcej...

tabliczka mnozenia

17.11.2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe uczestniczyła w akcji „XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, organizowany pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. 17 listopada zarówno uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, jak również nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję nadrobić te zaległości i zmierzyć się ze znajomością trudnych przypadków mnożenia. W ramach obchodów, w czwartek 16 listopada, w klasach szóstych zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Najlepsi uczniowie zostali mianowani egzaminatorami i w dniu 17 listopada przeprowadzili szkolny test z tabliczki mnożenia wśród kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Trzeba przyznać, że znaczna część egzaminowanych całkiem nieźle poradziła sobie z tabliczką mnożenia. Wszyscy, którzy zdali egzamin na piątkę (z dopuszczalnym jednym błędem) uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymali potwierdzające certyfikaty. Dodatkową atrakcją tego dnia były łamigłówki, zagadki, kolorowanki i karty pracy utrwalające znajomość tabliczki mnożenia. Chętni uczniowie mogli uzyskać dodatkowe oceny z aktywności. Przeprowadzona akcja wzbudziła pozytywne emocje, wywołała ogólny entuzjazm oraz sprawiła wiele radości i uśmiechu.

Czytaj więcej...

11 lisopada

13.11.2023

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 Listopada nasza szkoła jak co roku wzięła udział w uroczystości związanej  z obchodami odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Szkołę dumnie reprezentowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego w składzie: Liliana Pakowska, Stanisław Piekarski  i Aleksandra Ślusarczyk, którzy wraz z innymi delegacjami, na czele z władzami naszego miasta, złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Przy takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć naszego Pocztu Sztandarowego w składzie: Amelia Wożniak, Piotr Wojciechowski oraz Małgorzata Siara. Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie i z dumą reprezentuje szkołę w tak ważnych dla nas Polaków ceremoniach. Uroczystość zakończyła się odsłonięciem pamiątkowej tablicy, która stała się symbolem odzyskania praw miejskich przez Ujazd.  

Czytaj więcej...

slubowanie

07.11.2023

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dziś odbyło się Ślubowanie klas pierwszych, które zaprezentowały pierwszy raz dla społeczności szkolnej przepiękny występ artystyczny i zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Życzymy Wam kochani, nowi Uczniowie wielu szkolnych sukcesów oraz rozwijania swoich zainteresowań w naszej szkole. Pierwszaki i ich Wychowawcy serdecznie dziękują: Firmie Reszka Agnieszka, Wojciechowi i Szymonowi Reszkom, Ewie i Szymonowi Knap oraz Piotrowi i Agnieszce Zimnym za przygotowanie dzieciom upominków.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka