zabawa

25.01.2024

ZABAWA KARNAWAŁOWA

Karnawał to cudowny, pełen wrażeń, kolorów i dźwięków czas nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest zabawą bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wiele radości. Tak też było u nas 25 stycznia 2024 roku. Na pięknie udekorowanej sali, którą stroili uczniowie klasy VIIb i dołożyli wszelkich starań, żeby tkaniny, materiały plastyczne i inne elementy tworzyły spójną całość, pojawiły się kolorowe postaci. Można było spotkać wróżki, księżniczki, królewny, aniołki, kotki, biedronki, żołnierzy, policjantów, strażaków i piratów. Było bardzo kolorowo i radośnie. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę.

Czytaj więcej...

ppoz

24.01.2024

OGÓLNOPOLSKI STRAŻACKI KONKURS PLASTYCZNY

Lidia Wieteska zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym na poziomie powiatowym. Jej praca przechodzi do dalszego etapu wojewódzkiego.

Czytaj więcej...

polonez

19.01.2024

TANECZNY KROK W NOWY ROK

Oto finał naszego projektu: "Taneczny krok w Nowy Rok czyli szkolny korowód w rytmie poloneza".Pomysł: Krzysztofa Knap-MisztalWiedza historyczna: Jarosław CielebonPoloneza wodziła: Ewelina GrzelkaUdział w projekcie: wspaniali uczniowie i niezwykli nauczyciele naszej Szkoły.ATMOSFERA JEDYNA W SWOIM RODZAJU! Dziękujemy Krzysztofowi Aleksandrowiczowi – AK Studio – filmowanie i fotografia.

Czytaj więcej...

bohateron

03.01.2024

BohaterOn PODSUMOWANIE

"Niepodległa –  niepokorna, bije rytmem naszych serc" pod takim hasłem w ramach ogólnopolskiej akcji BohaterOn w dniach 13–17 listopada 2023 r. odbyły się w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe warsztaty historyczne poświęcone Powstaniu Warszawskiemu. Zamiast tradycyjnego apelu zaproponowaliśmy uczniom podróż w czasie. Uczniowie klas siódmych pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Grzelki i Jarosława Cielebona przygotowali dla swoich kolegów kilka stanowisk odtwarzających realia powstańczej Warszawy. Był punkt werbunkowy, plac apelowy, gdzie ćwiczono musztrę, baza szyfrowania, punkt medyczny, Biuro Propagandy i Informacji AK, miejsce gdzie w Alejach Jerozolimskich budowana była powstańcza barykada, miejsce gdzie udzielano powstańczych ślubów u stóp dekorowanej przez młodsze klasy powstańczej mogiły. Wszystko to na tle inscenizacji nawiązującej do tych tragicznych wydarzeń i fotosów autorstwa kultowego fotografa Powstania Warszawskiego, Eugeniusza Lokajskiego ps. "Brok", nawiasem mówiąc blisko związanego z naszą gminą. W warsztatach uczestniczyły wszystkie klasy szkoły podstawowej i starsza grupa przedszkolaków. Dodatkowo, na finał tego „tygodnia niepodległości” swoje przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pani Renaty Kudrzyckiej zaprezentowali uczniowie klas drugich. Można i tak obchodzić Święto Niepodległości.

Czytaj więcej...

zyczenia

22.12.2023

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Państwa drzwi, a Nowy Rok przyniesie pomyślność, szczęście i piękny uśmiech każdego dnia.  

Czytaj więcej...

koledowanie

20.12.2023

WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

Wspólne kolędowanie to jeden z ważniejszych zwyczajów okresu Świąt Bożego Narodzenia, który należy pielęgnować i kultywować również w szkole. Mając to na uwadze zorganizowaliśmy Świąteczne Karaoke, na którym zarówno uczniowie jak nauczyciele mogli razem zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wprowadzając całą społeczność szkolną w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Rozdane zostały również nagrody i dyplomy w konkursie plastycznych na najpiękniejszą kartę świąteczną. Laureatom gratulujemy.

Czytaj więcej...

jaselka

13.12.2023

JASEŁKA

Jasełka to szczególna uroczystość w kalendarzu szkolnym.  Przypomina nam o najważniejszych wartościach w życiu człowieka a o których często zapominamy w ferworze codziennych obowiązków. W tym roku te, jak zwykle, piękne i poruszające Jasełka przypomniały nam, że warto zauważać drugiego człowieka, czasem obcego, nieznanego ale może potrzebującego naszej pomocy i wsparcia. Warto mieć otwarte oczy i dostrzegać ludzi wokół siebie by razem tworzyć dobro.

Czytaj więcej...

bohateron

21.11.2023

AKCJA ''DUMNI Z POWSTANIA''

Strona wpis.dumnizpowstańców.pl pozwala każdemu użytkownikowi na dodanie własnych treści: tekstu, zdjęcia lub nagrania wideo. Każdy indywidualny wpis to dołożenie cegiełki do budowania narodowej świadomości o ludziach, którzy poświęcili swoją młodość, nierzadko również zdrowie i życie, abyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju. Chcielibyśmy, aby na naszej portalowej mapie pojawiły się setki tysięcy znaczników symbolizujących dowody uznania, pamięci i dumy oraz społeczeństwo pamiętające i dumne ze swojej historii. KLIKNIJ W SERDUSZKO

Czytaj więcej...

tabliczka mnozenia

17.11.2023

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe uczestniczyła w akcji „XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”, organizowany pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. 17 listopada zarówno uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, jak również nauczyciele i pracownicy szkoły mieli okazję nadrobić te zaległości i zmierzyć się ze znajomością trudnych przypadków mnożenia. W ramach obchodów, w czwartek 16 listopada, w klasach szóstych zostały przeprowadzone egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia. Najlepsi uczniowie zostali mianowani egzaminatorami i w dniu 17 listopada przeprowadzili szkolny test z tabliczki mnożenia wśród kolegów i koleżanek oraz nauczycieli i pracowników szkoły. Trzeba przyznać, że znaczna część egzaminowanych całkiem nieźle poradziła sobie z tabliczką mnożenia. Wszyscy, którzy zdali egzamin na piątkę (z dopuszczalnym jednym błędem) uzyskali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymali potwierdzające certyfikaty. Dodatkową atrakcją tego dnia były łamigłówki, zagadki, kolorowanki i karty pracy utrwalające znajomość tabliczki mnożenia. Chętni uczniowie mogli uzyskać dodatkowe oceny z aktywności. Przeprowadzona akcja wzbudziła pozytywne emocje, wywołała ogólny entuzjazm oraz sprawiła wiele radości i uśmiechu.

Czytaj więcej...

11 lisopada

13.11.2023

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 11 Listopada nasza szkoła jak co roku wzięła udział w uroczystości związanej  z obchodami odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Szkołę dumnie reprezentowali uczniowie Samorządu Uczniowskiego w składzie: Liliana Pakowska, Stanisław Piekarski  i Aleksandra Ślusarczyk, którzy wraz z innymi delegacjami, na czele z władzami naszego miasta, złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Przy takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć naszego Pocztu Sztandarowego w składzie: Amelia Wożniak, Piotr Wojciechowski oraz Małgorzata Siara. Cieszymy się, że nasza młodzież chętnie i z dumą reprezentuje szkołę w tak ważnych dla nas Polaków ceremoniach. Uroczystość zakończyła się odsłonięciem pamiątkowej tablicy, która stała się symbolem odzyskania praw miejskich przez Ujazd.  

Czytaj więcej...

slubowanie

07.11.2023

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dziś odbyło się Ślubowanie klas pierwszych, które zaprezentowały pierwszy raz dla społeczności szkolnej przepiękny występ artystyczny i zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Życzymy Wam kochani, nowi Uczniowie wielu szkolnych sukcesów oraz rozwijania swoich zainteresowań w naszej szkole. Pierwszaki i ich Wychowawcy serdecznie dziękują: Firmie Reszka Agnieszka, Wojciechowi i Szymonowi Reszkom, Ewie i Szymonowi Knap oraz Piotrowi i Agnieszce Zimnym za przygotowanie dzieciom upominków.

Czytaj więcej...

bal

24.10.2023

BAL MIKOŁAJKOWY

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

lodz

17.10.2023

ŚLADAMI ŁÓDZKIEGO KAPITALIZMU

Łódź, jakiej być może nie znacie. Miasto powstałe z niczego a raczej z niesamowitej kreatywności, pasji i niebywałych zdolności „lodzermenschów”, którzy nie tylko uwierzyli, że „nie mają nic, czyli w sam raz tyle, żeby budować fabryki”. Księży Młyn to jedyne tego typu miejsce w Europie, gdzie zachowała się największa w Polsce (a pewnie nie tylko) przędzalnia Karola Scheiblera, najbogatszego łódzkiego fabrykanta. Skromne 20 tys. rubli potrafił pomnożyć do 15 mln a jego imperium po połączeniu z posiadłościami Grohmanów nie miało sobie równych. Historię ich rodów, dzieje Oskara Kohna, który z ubogiego handlarza snującego się po Starym Mieście z workiem szmat na plecach wyrósł na czołowego widzewskiego fabrykanta i właściciela willi na ul. Targowej (dzisiejsza, legendarna już „filmówka”) i inne opowieści zmarznięta klasa VIIa poznała w czasie dzisiejszego spaceru od starej tkalni i pałacu Scheiblera przy Wodnym Rynku przy „parku Kwela”, przez Beczki Grohmana na Targowej, stary dom i willę Grohmanów przy ul. Tylnej, cały monumentalny kompleks fabryczny, największą remizę, sklep, szkołę przyfabryczną aż po „famuły” – piętrowe, ceglane domy zbudowane na Księżym Młynie dla „robotników od Scheiblera”. Tutaj czas się zatrzymał i można historię podglądać na żywo.  Nie znaliście? A przecież to tylko 40 km od Ujazdu.

Czytaj więcej...

den

13.10.2023

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej była, tradycyjnie piękna, wzruszająca, pouczająca i profesjonalnie przygotowana oraz zaprezentowana przez naszych wspaniałych Nauczycieli i Uczniów.

Czytaj więcej...

strazak

05.10.2023

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM

W dniu 2 października 2023 roku, w naszej szkole odbyło się spotkanie z  funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz. – mł. asp. Konradem Makowskim. Więcej na temat tego spotkania czytaj TUTAJ.

Czytaj więcej...

talenciaki

27.09.2023

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów".

Czytaj więcej...

figloraj

26.09.2023

URODZINY W FIGLORAJU

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/photo/?fbid=292437733524237&set=a.131870112914334

Czytaj więcej...

zydzi

11.09.2023

POLACY NA RATUNEK ŻYDOM

We wtorek 23 czerwca 2023 r. w naszej szkole udostępniliśmy wystawę poświęconą Polakom, którzy w czasie II wojny światowej, pomimo groźby śmierci zdecydowali się na pomaganie Żydom. Ważne było dla nas, żeby odszukać historie, które działy się również w naszej miejscowości, tam i skąd pochodzą nasze rodziny. Dlatego oprócz Ujazdu pojawił się Będków, Tomaszów a nawet okolice Lublina. Wystawa jest efektem pracy i poszukiwań zarówno uczniów jak również Klubu Tropicieli Przeszłości GOK, którzy już od kilkunastu lat śledzą zagadki lokalnej historii. Partnerem projektu było Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim a materiały pozyskaliśmy również z tej placówki, jak również z jej oddziału w Tomaszowie Mazowieckim. Wszystkim uczestnikom i wyżej wymienionym Archiwom serdecznie dziękujemy i gratulujemy dobrej roboty.

Czytaj więcej...

ujazd

08.09.2023

Z HISTORII UJAZDU

Dokładnie 84 lata temu skapitulowało Westerplatte a Ujazd płonął bombardowany i podpalony przez wkraczające wojska niemieckie. Pamiętajmy o przeszłości patronów naszej szkoły i przeszłości naszego miasta. Czy wiecie, że mieszkacie w miejscu naznaczonym wielką historią, że dokładnie 81 lat temu pod Ujazdem rozpoczęła się jedna z ważniejszych bitew Kampanii Wrześniowej 1939 r, że w tamtych dniach spłonęła większa część Ujazdu? A aż czterech mieszkańców Ujazdu stanowiło załogę Westerplatte. Jeśli nie, w takim razie musicie obejrzeć ten film."Tamten Wrzesień. Ujazd 1939 w pamięci świadków."Historia jakiej nie znacie...https://m.facebook.com/watch/?extid=MSG-UNK-UNK-UNK-AN_GK0T-GK1C&v=2791686254490972&paipv=0&eav=AfYjhUp_JwshBQ5a0Emo32nxMjHScoBh4QZvw05dPb8XCBWVPhvAGPHidNK_6P5PJ-U&wtsid=rdr_0IY2ogJeaJPPk5IHO&_rdr

Czytaj więcej...

inauguracja

04.09.2023

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLENAGO 2023/2024

Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice rozpoczynamy nowe wyzwania, stawiamy kolejne cele do osiągnięcia i rozwijamy piękne ambicje bo rozpoczęliśmy Nowy Rok szkolny 2023/2024.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka