warcaby

11.01.2023

TURNIEJ WARCABOWY

Dziś odbył się w naszej szkole Finał Turnieju Warcabowego, który był zwieńczeniem wszystkich klasowych rozgrywek trwających od października 2022r. Do finału awansowały po dwie osoby z każdej klasy III-VI, które w swojej klasie zajęły I lub II miejsce, zatem w finale było 16 uczestników, którzy rywalizowali ze sobą systemem pucharowym. Organizatorami turnieju byli wychowawcy świetlicy oraz sędzia główny Pan Waldemar Rurarz. Mistrzem szkoły został Stanisław Kut z kl. Vb, vice Mistrzem został Sebastian Wójciak z kl. IIIb, II vice Mistrzynią została Kornelia Maślanka z kl. IIIa. Wszystkim finalistom serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

laboratoria

11.01.2023

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU "LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI"

W dniu dzisiejszym po raz drugi odbyły się zajęcia z programowania robota "Photon" w klasie drugiej.To wspaniały sposób na połączenie zabawy z nauką.

Czytaj więcej...

jaselka

15.12.2022

JASEŁKA

Dziś społeczność naszej szkoły oraz zaproszeni goście uczestniczyli w tegorocznych Jasełkach, które, jak co roku, wprowadziły nas w świąteczny nastrój przypominając o tym co jest w życiu najważniejsze czyli: rodzina, uczucia, miłość do drugiego człowieka, wzajemne relacje, pomoc, wiara i nadzieja, które to wartości potrafią spełniać marzenia oraz sprawić, że Świat wokół staje się lepszy. „Tak szybko mija każdy dzień, więc zwolnij bieg, zatrzymaj się…”I tego Wam Kochani życzymy z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia: zatrzymania się w tym ferworze zadań dnia codziennego, zauważenia najbliższych Wam osób i spędzenia z nimi jak najwięcej czasu w te Święta.

Czytaj więcej...

szlachetna paczka

12.12.2022

SZLACHETNA PACZKA

Wielkie paczki pełne najpotrzebniejszych artykułów trafiły w Weekend Cudów do najbardziej potrzebujących osób i rodzin. My również kolejny raz zaangażowaliśmy się w akcję Szlachetnej Paczki, która jest ważną lekcją dla młodego pokolenia. To lekcja o empatii i otwartości na drugiego człowieka. Dzięki współpracy rodziców, dzieci i nauczycieli pomogliśmy osobie, która potrzebowała wsparcia. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i okazane serce, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy równie aktywnie uczestniczyć w tej szlachetnej akcji.

Czytaj więcej...

laboratoria

09.12.2022

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ''LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI''

Kolejne zajęcia w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Na zajęciach dzieci z klasy IIa konstruowały robota z klocków Lego Spike Prime.

Czytaj więcej...

chleb

02.12.2022

TYDZIEŃ CHLEBA

Uczniowie z klas I-III po raz kolejny wzięli udział w akcji pod hasłem „TYDZIEŃ CHLEBA”, która miała na celu uświadomienie dzieciom zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Dzieci z klas I - III naszej szkoły aktywnie i z wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcję promującą zdrowy chleb oraz racjonalne odżywianie. W ramach „Tygodnia Chleba” uczniowie uczestniczyli w wycieczce do miejscowej piekarni pani Maj, podczas której mieli niepowtarzalną okazję przyjrzeć się pracy piekarza, zapoznać się z rodzajami pieczywa oraz zobaczyć prawdziwy piec do wypieku chleba na zakwasie. W kolejnych dniach przygotowywali w klasach zdrowe kanapki z wykorzystaniem różnego rodzaju chleba. Następnie przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem „Od ziarenka do bochenka”. Chleb w naszej kulturze ma wartość o wiele większą niż jakikolwiek inny pokarm. Obok wartości odżywczej, czy walorów smakowych, chleb ma także wielkie znaczenie symboliczne, społeczne i religijne. Mamy nadzieję, że podjęte działania podkreślają wartości odżywcze i zdrowotne chleba, a także wzbudzą szacunek do chleba oraz potrzebę dzielenia się chlebem z innymi.

Czytaj więcej...

slubowanie

18.11.2022

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dziś był wyjątkowy dzień dla dzieci z klas pierwszych, ponieważ zostały one pasowane na uczniów naszej szkoły i uroczyście ślubowały. Życzymy Wam Kochani wielu sukcesów edukacyjnych, sportowych i artystycznych oraz niezapomnianych chwil w naszej szkole.

Czytaj więcej...

11listopada

09.11.2022

AKADEMIA Z OKAZJI 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Czytaj więcej...

laboratoria

09.11.2022

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ''LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI''

Kolejne zajęcia w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". Na zajęciach dzieci z klasy IIa konstruowały z klocków Lego Spike Prime Expansion Set.

Czytaj więcej...

andrzejki

28.10.2022

CHARYTATYWNY BAL ANDRZEJKOWY PEŁEN WRÓŻB

Szanowni Państwo,Jak co roku o tej porze ogłaszamy nabór uczestników naszego Balu Andrzejkowego. Zgodnie z tym, co ustaliliśmy na zebraniu trójek klasowych bal odbędzie się 26.11.2022r. w Sali „Józefina”.Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz reklamowania go wśród znajomych, współpracowników i rodziny. Powodzenie i wynik finansowy przedsięwzięcia zależy od tego ilu gości uda nam się wspólnie pozyskać. Ze swej strony działamy, aby impreza była atrakcyjna i jak najbardziej przypadła do gustu uczestnikom. Wśród atrakcji dla gości będą m.in. wróżby, fotobudka i inne niespodzianki. Chcemy, aby bal stał się okazją do integracji nas rodziców i środowiska przyjaciół Szkoły, ale również był atrakcyjny dla gości z zewnątrz. Ze względu na większe niż ubiegłym roku koszty lokalu tym bardziej potrzebujemy pomocy w promocji- jeśli nie uzbieramy wymaganej przez salę minimalnej ilości gości impreza się nie odbędzie. Wystarczy, że z każdej klasy będzie kilka par – wszystko w waszych rękach. Z tego samego powodu prosimy również o jak najszybsze zapisy. Pamiętajcie: tegoroczny Sylwester będzie wyjątkowo drogi, a zabawa na naszych Andrzejkach zawsze się udaje i pozostawia świetne wspomnienia.Ubiegłoroczna edycja pozwoliła nam sfinansować zakup tablicy multimedialnej do jednej  z pracowni, oraz zestawu głośnikowego na potrzeby świetlicy i grupy teatralnej. Mamy nadzieję, że tegoroczny bal również pozwoli wesprzeć zakupy wyposażenia z którego będą korzystały nasze dzieci.Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły tel. 44 7192230. Koszt 250zł/os. Zarząd Rady Rodziców Tomasz Sobczak Karolina Rozpędowska Agnieszka Zając-Najder

Czytaj więcej...

den

14.10.2022

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Oto fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się w naszej szkole w dniu 13 października br.

Czytaj więcej...

dyktando

12.10.2022

VI POWIATOWE DYKTANDO Z JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 12 października 2022r. 6 uczennic z klas 8b oraz 8c brało udział w VI Powiatowym Dyktandzie z Języków Obcych organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Osiedlu Niewiadów. Miło nam poinformować, że w Powiatowym Dyktandzie z Języka Angielskiego uczennica klasy 8b, Alicja Bernaciak, zajęła II miejsce, a uczennica Kamila Stachecka, również z klasy 8b, zajęła miejsce III. Natomiast w  VI Powiatowym Dyktandzie z Języka Niemieckiego uczennica klasy 8c, Agata Szymczak, zajęła II miejsce.Gratulujemy!

Czytaj więcej...

programowanie

03.10.2022

ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU ''LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI''

Zajęcia z programowania robota "Photon" w klasie drugiej.

Czytaj więcej...

sprzatanie

16.09.2022

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Co roku, w trzeci weekend września odbywa się akcja sprzątania świata. Tym razem była to już 29. edycja, a tegoroczne hasło kampanii brzmiało: „Wszystkie śmieci nasze są”. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy i w piątek 16 września na 6 i 7 godzinie lekcyjnej uczniowie klas 6a, 6b i 6c wraz z opiekunami ochoczo zabrali się do posprzątania najbliższej okolicy. Udało nam się posprzątać teren wokół szkoły, teren wzdłuż  ulicy Północnej w kierunku Mącznika, las przy  ulicy 11 listopada, teren wzdłuż ulicy Parkowej i ulicy Pasikonika w kierunku Mikrokosmosu. Akcja „Sprzątanie świata” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Czytaj więcej...

inauguracja

01.09.2022

UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNWGO 2022/2023

Drodzy Uczniowie i  Rodzice życzymy Wam wielu sukcesów, zadowolenia oraz osiągnięcia wytyczonych edukacyjnych celów i realizacji wszystkich planów, aby ten nowy szkolny rok był dla Was szczęśliwy i wspaniały.

Czytaj więcej...

dowoz

31.08.2022

GODZINY KURSOWANIA AUTOBUSÓW SZKOLNYCH

DOWOŻENIEROZWOŻENIEROZWOŻENIE DODATKOWE

Czytaj więcej...

podreczniku

08.07.2022

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Czytaj więcej...

laboratoria przyszłości

24.06.2022

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Czytaj więcej...

test

28.04.2022

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

Klasy III kończą pierwszy etap edukacji zwany edukacją wczesnoszkolną. Na zakończenie tego etapu uczniowie piszą pierwszy w swoim życiu sprawdzian kompetencji - zwany „trzecioteścikiem”. Badanie umiejętności trzecioklasistów ma dostarczyć informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w ciągu trzech lat nauki. Przygotowane testy pozwalają rozwinąć i sprawdzić kluczowe umiejętności, jakie powinno uzyskać dziecko na zakończenie pierwszego cyklu kształcenia. Uczą również małego ucznia ważnej przez całe późniejsze życie sprawności rozwiązywania testów. Rodzicom i nauczycielom dają wgląd w to, co dziecko już opanowało i w to, co jeszcze trzeba poćwiczyć lub utrwalić. W naszej szkole uczniowie klasy IIIa, IIIb, IIIc dzielnie podjęli nowe wyzwanie. I tak: z zadaniami z edukacji polonistycznej zmierzyli się w dniu 26 kwietnia, z edukacji matematycznej 27 kwietnia, a z edukacji przyrodniczej 28 kwietnia. Podkreślić należy, iż nasi trzecioklasiści potraktowali swój pierwszy „egzamin” bardzo poważnie, przystępując do niego w galowych strojach.

Czytaj więcej...

igrzyska

21.04.2022

II MINI IGRZYSKA

Mistrzowie Olimpijscy, uczestnicy Igrzysk, władze Polskiego Komitetu Olimpijskiego, kilkudziesięciu zaproszonych gości. Ujazd jest w tym tygodniu sportową stolicą Polski. Trwają 58. Centralne Dni Olimpijczyka 2022. 21 kwietnia w ramach Dni Olimpijczyka w Hali Sportowej odbyły się II Mini Igrzyska dla dzieci klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujedzie.  Wydarzenie uświetnili swoją obecnością olimpijczycy pan Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki oraz Marian Sypniewski, którzy  naszym małym sportowcom wręczyli medale olimpijskie upamiętniające wydarzenie. 

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka