pkol

20.04.2022

58. CENTRALNE OBCHODY DNI OLIMPIJCZYKA

Uroczystość 58. Centralne Obchodów Dni Olimpijczyka przebiegała zgodnie z ceremoniałem olimpijskim. Przy dźwiękach hymnu olimpijskiego uczniowie SP im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe oraz SP im. Polskich Olimpijczyków w Osiedlu Niewiadów na maszt wciągnęli – odebraną z rąk: Katarzyny Niedźwiedzkiej, Wandy Panfil, Luizy Złotkowskiej, Tadeusza Mytnika, Kazimierza Marandy i Piotra Stępnia – flagę PKOl, a mistrz olimpijski z Soczi w łyżwiarskim biegu na 1500 m Zbigniew Bródka w towarzystwie utalentowanego łyżwiarza figurowego Kornela Witkowskiego zapalił znicz olimpijski.  Dni Olimpijczyka są szczególnie radosnym świętem idei olimpijskiej oraz wszystkich osób, które poprzez swoje osiągnięcia i zamiłowanie do sportu ideę tę urzeczywistniają.

Czytaj więcej...

konkursy

13.04.2022

KONKURSY POWIATOWE

W minionym miesiącu odbyły się powiatowe konkursy organizowane corocznie przez I Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Mazowieckim, w których chętnie udział biorą uczniowie naszej szkoły. W tym roku Szkołę Podstawową im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe reprezentowały w konkursie języka angielskiego: Kinga Pietruszczak i Maja Pawlik z klasy 8c oraz Kornelia Królikowska z klasy 8d. Konkurs języka angielskiego cieszył się ogromną popularnością, gdyż brało w nim udział ponad 150 uczniów z całego powiatu, jednak to właśnie Kornelia Królikowska z sumą 87 punktów na 100 zajęła III miejsce. W konkursie matematycznym naszą szkołę reprezentowała Amelia Woźniak z klasy 8c, która uzyskując maksymalną ilość punktów, zajęła I miejsce. Cieszymy się niezmiernie z sukcesów naszych dziewcząt, które tak godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulacje składamy zarówno Amelii i Kornelii, ale także ich opiekunom Pani Bożenie Błondarczyk oraz Panu Damianowi Karzatce, którzy dołożyli wszelkich starań, by wyniki były jak najlepsze. W dniu 8 kwietnia 2022r. obie uczennice odebrały nagrody z rąk Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, Pani Ewy Męciny, która z wielkim zadowoleniem pogratulowała naszym laureatkom i wyraziła nadzieję na to, że dziewczęta lada dzień zasilą szeregi społeczności uczniowskiej tejże szkoły. 

Czytaj więcej...

zozole

25.03.2022

PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH W RAMACH XV TOMASZOWSKI TEATRALIÓW

Miło nam poinformować że szkolna grupa teatralna ZoZoLe zdobyła Srebrną Maskę na Przeglądzie Teatrów Amatorskich w ramach XV Tomaszowskich Teatraliów! Jest to ogromny sukces naszych młodych aktorów, ponieważ w tej kategorii występowało aż 11 szkół podstawowych! Brawo dla ZoZoLi

Czytaj więcej...

oferta

22.03.2022

OFERTA EDUKACYJNA SZKÓŁ NA ROK SZKOLNY 2022/2023

Wydział Oświaty i Sportu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim przesyła ofertę edukacyjną szkół prowadzonych przez Powiat Tomaszowski na rok szkolny 2022/2023.

Czytaj więcej...

wiosna

21.03.2022

POWITANIE WIOSNY

Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją wyjątkowo obchodzony jest  21 marca czyli  dzień nadejścia Wiosny.  Dzieci z klas edukacji wczesnoszkolnej  udały  się nad pobliską rzekę, gdzie przy śpiewie i zabawie pożegnały zimową pannę - Marzannę i uroczyście przywitały wiosnę. Oto fotorelacja  tej uroczystości.

Czytaj więcej...

ujazd

04.02.2022

ŚREDNIOWIECZNY UJAZD

W dniu dzisiejszym, w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii poprowadzona przez wspaniałego historyka pana Jarosława Cielebona.Lekcja odbyła się w niesamowitej scenerii średniowiecznego miasta Ujazdu. Miasto to „wybudował” w dwa dni cudowny zespół ludzi – nauczycieli –  wychowawców klas 1 – 3, wychowawców świetlicy,  przy wsparciu pozostałych nauczycieli. SERCE rośnie kiedy ma się świadomość, że otaczają nas ludzie na których zawsze mogę liczyć. Przyjmijcie moi drodzy serdeczne podziękowania      i wyrazy uznania. Dziękuję z głębi serca jako dyrektor szkoły, ale przede wszystkim jedna z Was.Ania B, Ania M, Marta P, Marta W, Renata K, Jadzia S, Grażynka, Waldek R, Marlenka Ż, Ewelina G, Ela S, Sylwia K. i wszyscy pozostali członkowie Rady Pedagogicznej, którzy wspieraliście ten projekt Jesteście Fantastyczni. Tworzymy najlepszy ZESPÓŁ na świecie!! Dziękuję.Korzystają z naszej średniowiecznej dekoracji i klimatu dawnych czasów, jaki stworzyłyśmy, wychowawcy świetlicy zorganizowali zabawy i gry średniowieczne dla naszych uczniów, którzy nauczyli się średniowiecznego tańca, wzięli udział w turnieju rycerskim i mogli rywalizować w konkurencjach charakterystycznych dla epoki średniowiecza.

Czytaj więcej...

sniadanie

09.11.2021

ŚNIADANIE DAJE MOC

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. W dniach 8 – 9 listopada dzieci z klas I – III,  dzięki zdobytej wiedzy na temat właściwych nawyków żywieniowych, potrafią dostrzec korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania. Podczas  zajęć z edukacji technicznej uczniowie kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Uczniowie przynieśli do szkoły potrzebne produkty, wśród których nie zabrakło  zdrowych warzyw oraz  pieczywa razowego. Przygotowując zdrowe i kolorowe kanapki na drugie śniadanie, dzieci przekonały się, że najlepiej smakują te wykonane własnoręcznie. Samodzielna praca przyniosła wszystkim wiele radości. Zajęcia były  “bardzo smaczne” i  pełne witamin.

Czytaj więcej...

bajki

05.11.2021

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Również do naszej szkoły zawitała bajkowa atmosfera. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przyszły ubrane w tym dniu w ubrania z ulubioną postacią   z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Boba Budowniczego, Królewny Śnieżki i wielu innych bajkowych postaci.  

Czytaj więcej...

slubowanie

29.10.2021

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

29 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas pierwszych. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, przedstawiciele Gminy Ujazd oraz Rady Rodziców. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!  

Czytaj więcej...

ciastka

20.10.2021

WARSZTATY KULINARNE

Wspólna praca w kuchni to świetna zabawa, a samodzielnie wykonane wypieki smakują, jak żadne inne, o czym przekonali się uczniowie klas I – III naszej szkoły. W dniach 18 – 21 października  dzieci wzięły udział w warsztatach  kulinarnych, na których samodzielnie wykonały i ozdobiły ciastka. Warsztaty rozpoczęły się od umycia rąk,  założeniu fartuszków i czapek oraz zapoznania się z produktami.  W grupach klasowych dzieci formowały ciasteczka, dekorowały je i ozdabiały. Surowe ciastka bardzo szybko znikały w piekarniku.  Gdy ciasteczka się piekły dzieci robiły porządki i przygotowały stół do degustacji wypieków. Nadszedł czas na słodki poczęstunek, na który wszyscy czekali z niecierpliwością. Dzieci były z siebie dumne. Ciastka znikały w oka mgnieniu, pozostały tylko okruszki.  

Czytaj więcej...

den

13.10.2021

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Oto fotorelacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej...

zawody

28.09.2021

ZAWODY SPORTOWE

28 września odbyły się II międzyszkolne mistrzostwa olimpijskie. Startowały w nich szkoły z Niewiadowa, Komorowa, Lubochni i Ujazdu. Nasi uczniowie zaprezentowali się w 7 konkurencjach : Julia Stachecka zajęła  2 miejsce  w rzucie piłką lekarską, w skoku w dal Agata Szymczak 2 miejsce oraz w rzucie piłeczka palantową 2 miejsce. Agata Szymczak wygrała również  skok w wzwyż. W deblu w tenisie stołowym Nadia Myśliwiec, Maja Pawlik zajęły 2 miejsce.  Nadia zajęła również w grze pojedynczej. Chłopcy natomiast w składzie: Michał Krajewski i Marcel Biedrzycki zajęli w turnieju deblowym 3 miejsce. W biegu na 60m Mikołaj Wochna zajął 3 miejsce, natomiast Patrycja Fijałkowska zwyciężyła w biegu na 60 m. W rzucie piłeczką palantową 2 miejsce oraz 3 miejsce w rzucie piłką lekarską zajął Jakub Krajewski.W turnieju piłki koszykowej  3x3   drużyna chłopców zajęła 3 miejsce, a dziewcząt  2 oraz 3  Zawody odbywały się w związku z obchodami tygodnia olimpijskiego,Tomaszowie odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych, doskonale spisali się uczniowie naszej szkoły. Bartosz Bogus zajął 3 miejsce, a Marcel Ratajczyk 5 miejsce i to obaj chłopcy reprezentowali nasz powiat na wojewódzkich biegach przełajowych. Z dziewcząt najwyżej uplasowała się Roksana Polak zajmując 8 miejsce. Gratulacje.2 października w Tomaszowie odbyły się biegi sztafetowe, w których nasza, dziewczęca sztafeta w składzie: Julia Mokrogulska, Ola Ślusarczyk, Roksana Polak, Amelia Woźniak, Zosia Chrustowska, Weronika Dębiec zajęły III w powiecie tomaszowskim.  

Czytaj więcej...

dowozenie

14.09.2021

REGULAMIN DOWOŻENIA

REGULAMIN DOWOŻENIA

Czytaj więcej...

telefon

19.03.2021

REGIONALNY INTERWENCYJNY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Szanowni Państwo,20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ). Infolinia stanowi wsparcie i pomoc  w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii. Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież   z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.To, co wyróżnia infolinię na tle podobnych form pomocy, to przede wszystkim jej dostępność 7 dni w tygodniu (telefon czynny w godzinach 15.00 18.00, czat w godzinach 18.00 21.00) oraz możliwość kontaktu opartego na pisaniu wiadomości (Snapchat i Messenger).Do końca 2020 roku do Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania dla Dzieci  i Młodzieży po pomoc zgłosiło się 565 młodych mieszkańców regionu. Znaczna część konsultacji została przeprowadzona przez media społecznościowe (snapchat i messenger). Z tej formy pomocy skorzystało 289 osób. Porad telefonicznych udzielono 276 osobom.Mając na względzie powyższe, zwracamy się do Państwa  z uprzejmą prośbą o zaangażowanie w prowadzone działania promocyjne. Niech dzieciaki, które przeżywają trudności, wiedzą, że mogą otrzymać pomoc  i wsparcie.

Czytaj więcej...

27.01.2021

PROCEDURA WYDAWANIA OPINII O UCZNIU

PROCEDURA WYDAWANIA OPINII O UCZNIUW  SZKOLE PODSTAWOWEJ im. OBROŃCÓW WESTERPLATTE W UJEŹDZIE I PODSTAWA PRAWNARozporządzenia MEN z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie zasad organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz. U. z 2017, poz. 1591), 2.§ 7 ust. 2 i ust. 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7.09.2017 r. (Dz. U. z dnia 14.09.2017 r. poz. 1743) w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno-pedagogicznychII  POSTANOWIENIA OGÓLNE      1. Opinia o uczniu  Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe jest przygotowywana przez wychowawcę, nauczyciela bądź specjalistę.           2. Opinię przygotowuje się na pisemną prośbę :a) rodziców/prawnych opiekunów ucznia,b) poradni psychologiczno-pedagogicznej bądź innej poradni specjalistycznej,c) Sądu Rejonowego (w tym kuratorów sądowych),d) innych instytucji wspomagających, w tym: Policji, GOPS, CPR3. Opinię przygotowuje się w terminie 7 dni od wpłynięcia do sekretariatu szkoły pisemnego wniosku o jej sporządzenie.4. Druki wniosków dla rodziców/opiekunów są do pobrania w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.5. Opinia zostaje przygotowana w dwóch egzemplarzach z podpisem osoby sporządzającej opinię oraz dyrektora szkoły. Opinia opatrzona jest pieczęcią szkoły i numerem.6. W opinii należy umieścić tylko te informacje, na które wychowawca, nauczyciel bądź psycholog/pedagog szkolny mają potwierdzenie w swojej dokumentacji lub  uzyskali je z innych  wiarygodnych źródeł mające istotny wpływ na rozpatrywaną sprawę.7. Rodzic (prawny opiekun) zobowiązany jest do wskazania we wniosku dokładnych danych instytucji, do której opinia ma zostać przekazana przez szkołę.8. Kopię wydanej informacji ( opinii) przechowuje się w dokumentacji szkolnej.9. Nauczyciel/pracownik szkoły nie wydaje opinii o uczniu bez zachowania przyjętej procedury.10. Opinia o sytuacji dydaktycznej i wychowawczej dziecka lub ucznia przygotowana do poradni psychologiczno – pedagogicznej powinna zawierać:a) informację o rozpoznanych indywidualnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, możliwościach psychofizycznych dziecka lub ucznia, w tym mocnych stronach i uzdolnieniach;b) informację o funkcjonowaniu dziecka lub ucznia, w tym występujących trudnościach, a w przypadku dzieci lub uczniów:niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie lub zagrożonych niedostosowaniem społecznym objętych kształceniem specjalnym – wielospecjalistyczą ocenę poziomu funkcjonowania dziecka lub ucznia,c) informację o działaniach podjętych przez nauczycieli lub specjalistów w celu poprawy funkcjonowania ucznia, formach pomocy psychologiczno – pedagogicznej udzielanej dziecku lub uczniowi w szkole, okresie ich udzielania oraz efektach podjętych działań i udzielanej pomocy oraz wnioskach dotyczących dalszej pracy z dzieckiem lub z uczniem mających na celu poprawę funkcjonowania dziecka lub ucznia. DO POBRANIA - WNIOSEK O WYDANIE OPINII 

Czytaj więcej...

regulaminteams

15.01.2021

REGULAMIN KORZYSTANIA Z PLATFORMY TEAMS W NASZEJ SZKOLE

 Regulamin korzystania z platformy Microsoft Office Teams w Szkole Podstawowej im Obrońców Westerplatte w Ujeździe

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe

30.12.2020

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe

Ogłoszenie nr 775039-N-2020 z dnia 30.12.2020 r.Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe: Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe 97-225 Ujazd ul. Rokicińska 6OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - DostawyZamieszczanie ogłoszenia: Zamieszczanie obowiązkoweOgłoszenie dotyczy: Zamówienia publicznegoZamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii EuropejskiejNieNazwa projektu lub programuO zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanychNieNależy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCYPostępowanie przeprowadza centralny zamawiającyNiePostępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowaniaNieInformacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiającychNieJeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii EuropejskiejNieW przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:Informacje dodatkowe:I. 1) NAZWA I ADRES: Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe, krajowy numer identyfikacyjny 00055898900000, ul. Rokicińska  6 , 97-225  Ujazd, woj. łódzkie, państwo Polska, tel. 44 7192230, e-mail spujazd@poczta.onet.pl, faks 44 7192230.Adres strony internetowej (URL): www.spu.ujazd.com.plAdres profilu nabywcy:Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępneI. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowaI.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):I.4) KOMUNIKACJA:Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)Takbip.spu.ujazd.com.plAdres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówieniaTakbip.spu.ujazd.com.plDostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresemNieOferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:ElektronicznieNieadresDopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:NieInny sposób:Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:TakInny sposób:pisemnie, pocztą lub za pośrednictwem kurieraAdres:Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe 97-225 Ujazd ul. Rokicińska 6Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępneNieNieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIAII.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe 97-225 Ujazd ul. Rokicińska 6Numer referencyjny: SP3601/1/2020Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog technicznyNieII.2) Rodzaj zamówienia: DostawyII.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowychZamówienie podzielone jest na części:TakOferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:wszystkich częściZamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:10II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa artykułów żywnościowych do stołówki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe 97-225 Ujazd ul. Rokicińska 6. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie za faktycznie wykonane dostawy. Szczegółowy zakres dostaw z podziałem na części wyszczególniony został w załączniku nr. 5 Część NR 1 PIECZYWO I WYROBY PIEKARNICZE Dostawa pieczywa i pozostałych produktów z oferty , odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku w godz. od 6:00 do 7:00. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia. Pieczywo powinno być świeże, miękkie, chrupiące. Część NR 2 NABIAŁ I PRZETWORY MLECZARSKIE Dostawa nabiału i produktów mleczarskich odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku do godz. 7:30. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia. Produkty powinny posiadać cechy: świeżość, po otwarciu dobry smak, sery niezbrylone , jogurty gęste. Część NR 3 ARTYKUŁY OGÓLNOSPOŻYWCZE Dostawa artykułów spożywczych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do godz. 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Produkty po otwarciu powinny mieć świeży zapach, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni , mętnej konsystencji, makaron sporządzony z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny zapach i kolor. Część NR 4 RYBY MROŻONE I ICH PRZETWORY Dostawa mrożonek i ryb odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Artykuły mrożone świeże, odpowiednio całe, po rozmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP. Część NR 5 ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE Dostawa warzyw i owoców odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Owoce, warzywa, powinny być nie zwiędnięte, skórka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, produkty o intensywnym kolorze, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ o odpowiednim kolorze, soczysty. Warzywa korzenne - korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa - klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe; Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń. Ziemniaki - powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny. Część NR 6 MIĘSO WIEPRZOWE, WOŁOWEŚWIEŻE I PRODUKTY MIĘSNO - WĘDLINIARSKIE Dostawa mięsa i przetworów mięsnych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia lub wg zamówienia złożonego drogą mailową, w godz. od 6:00 do 7:30. Barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw.  Część NR 7 DRÓB ŚWIEŻY I PRODUKTY DROBIOWE Dostawa drobiu odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego  lub wg zamówienia złożonego drogą mailową,  w godz. od 6:00 do 7:30. Barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu. Część NR 8 MROŻONKI Dostawa mrożonek odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Artykuły świeże, odpowiednio całe, po rozmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP. Część NR 9 PRZEKĄSKI Dostawa przekąsek odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego lub wg zamówienia złożonego drogą mailową w godz. od 6:00 do 14:00. Produkty - zapach świeży po otwarciu, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji. Część NR 10 JAJA Dostawa jaj odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego lub wg zamówienia złożonego drogą mailową w godz. od 6:00 do 10:00. Jaja świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.II.5) Główny kod CPV: 15800000-6Dodatkowe kody CPV:Kod CPV15810000-915500000-315000000-815200000-015300000-115100000-915112000-615896000-515894400-503142400-3II.6) Całkowita wartość zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: NieOkreślenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:miesiącach:    lub dniach:lubdata rozpoczęcia:   lub zakończenia: 31.12.2021Okres w miesiącachOkres w dniachData rozpoczęciaData zakończenia31.12.2021II.9) Informacje dodatkowe:SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYMIII.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIUIII.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisówOkreślenie warunków:Informacje dodatkoweIII.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomicznaOkreślenie warunków:Informacje dodatkoweIII.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowaOkreślenie warunków:Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób:Informacje dodatkowe:III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIAIII.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy PzpIII.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp Nie Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJIOświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniuTakOświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcjiNieIII.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZPIII.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZPIII.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)SEKCJA IV: PROCEDURAIV.1) OPISIV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczonyIV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:NieInformacja na temat wadiumIV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:NieNależy podać informacje na temat udzielania zaliczek:IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:NieDopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:NieInformacje dodatkowe:IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:NieDopuszcza się złożenie oferty wariantowejNieZłożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:NieIV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)Liczba wykonawców  Przewidywana minimalna liczba wykonawcówMaksymalna liczba wykonawców  Kryteria selekcji wykonawców:IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:Umowa ramowa będzie zawarta:Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:Informacje dodatkowe:Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:Informacje dodatkowe:W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:IV.1.8) Aukcja elektronicznaPrzewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) NieNależy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:Czas trwania:Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:IV.2) KRYTERIA OCENY OFERTIV.2.1) Kryteria oceny ofert:IV.2.2) KryteriaKryteriaZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji (czas wymiany towaru niezgodnego z załącznikami lub załącznikiem nr 2 na towar właściwy)40,00IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)TakIV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjneIV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniemMinimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacjiPrzewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):Informacje dodatkoweIV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnegoOpis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:Wstępny harmonogram postępowania:Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:Należy podać informacje na temat etapów dialogu:Informacje dodatkowe:IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnegoElementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:Informacje dodatkowe:IV.4) Licytacja elektronicznaAdres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:Czas trwania:Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:Data: godzina:Termin otwarcia licytacji elektronicznej:Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:Informacje dodatkowe:IV.5) ZMIANA UMOWYPrzewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: TakNależy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:Na zasadach określonych we wzorze umowy .IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNEIV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy):Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnymIV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:Data: 11.01.2021, godzina: 12:00,Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):NieWskazać powody:Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu> polskiIV.6.3) Termin związania ofertą: do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków, które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: NieIV.6.5) Informacje dodatkowe:ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCHCzęść nr:1Nazwa:Pieczywo i wyroby piekarnicze1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa pieczywa i pozostałych produktów z oferty, odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku w godz. od 6:00 do 7:00. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia. Pieczywo powinno być świeże, miękkie, chrupiące.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15810000-9,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:2Nazwa:NABIAŁ I PRZETWORY MLECZARSKIE1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa nabiału i produktów mleczarskich odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku do godz. 7:30. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia. Produkty powinny posiadać cechy: świeżość, po otwarciu dobry smak, sery niezbrylone , jogurty gęste.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15500000-3,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:3Nazwa:ARTYKUŁY OGÓLNOSPOŻYWCZE1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa artykułów spożywczych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do godz. 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Produkty po otwarciu powinny mieć świeży zapach, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni , mętnej konsystencji, makaron sporządzony z najwyższej jakości mąki, zawiera pszenice durum, po ugotowaniu nie skleja się, jest twardy i sprężysty, zachowuje naturalny zapach i kolor.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15000000-8,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:4Nazwa:RYBY MROŻONE I ICH PRZETWORY1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa mrożonek i ryb odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Artykuły mrożone świeże, odpowiednio całe, po rozmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15200000-0,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:5Nazwa:ŚWIEŻE WARZYWA I OWOCE 15.30.00.00-11) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa warzyw i owoców odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Owoce, warzywa, powinny być nie zwiędnięte, skórka twarda, bez uszkodzeń zewnętrznych, produkty o intensywnym kolorze, skóra gładka, tłustawa, lśniąca, miąższ o odpowiednim kolorze, soczysty. Warzywa korzenne - korzenie powinny być jędrne, nie popękane, nie sparciałe, bez uszkodzeń przez szkodniki, bez plam. Warzywa - klasy pierwszej, nie powinny być zaparzone, zamarznięte, zapleśniałe, Fasola- nasiona nie powinny być zbutwiałe, spleśniałe; Owoce, warzywa liściaste – bez plam, zdrowe, bez uszkodzeń. Ziemniaki - powinny być zdrowe, kształtne, suche, czyste bez ziemi, piasku, nieuszkodzone, jednolitej odmiany, kształt owalny, bez oznak zgnilizny.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15300000-1,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:6Nazwa:MIĘSO WIEPRZOWE, WOŁOWE ŚWIEŻE I PRODUKTY MIĘSNO - WĘDLINIARSKIE1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa mięsa i przetworów mięsnych odbywać się będzie w zależności od bieżących potrzeb zamawiającego od poniedziałku do piątku. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia telefonicznego zamówienia lub wg zamówienia złożonego drogą mailową, w godz. od 6:00 do 7:30. Barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu, wędliny konsystencja ścisła, barwa na przekroju jasno różowa, smak i zapach charakterystyczny dla mięsa peklowanego, parzonego i użytych przypraw. 2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15100000-9,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:7Nazwa:DRÓB ŚWIEŻY I PRODUKTY DROBIOWE CPV 15.11.2000-61) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa drobiu odbywać się będzie od poniedziałku do piątku, w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego  lub wg zamówienia złożonego drogą mailową,  w godz. od 6:00 do 7:30.  Barwa mięsa świeżego powinna być bladoróżowa do czerwonej, zapach, konsystencja, powierzchnia i przekrój mają świadczyć o świeżości produktu.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15112000-6,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:8Nazwa:MROŻONKI1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa mrożonek odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego w godz. od 6:00 do 10:00 lub wg zamówienia złożonego drogą mailową. Artykuły świeże, odpowiednio całe, po rozmrożeniu nie rozpadają się, bez glazury SHP.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15896000-5,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:9Nazwa:PRZEKĄSKI1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa przekąsek odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego lub wg zamówienia złożonego drogą mailową w godz. od 6:00 do 14:00. Produkty - zapach świeży po otwarciu, bez oznak spleśnienia, grudek, produkty sypkie, bez sklejania się twarde sprężyste, produkty z puszek bez pleśni, mętnej konsystencji.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 15894400-5,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Część nr:10Nazwa:JAJA1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:Dostawa jaj odbywać się będzie w zależności od potrzeb zamawiającego. Towar musi być dostarczony następnego dnia od daty złożenia zamówienia telefonicznego lub wg zamówienia złożonego drogą mailową w godz. od 6:00 do 10:00. Jaja świeże, czyste, które nie mają uszkodzonej skorupki.2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 03142400-3,3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:Waluta:4) Czas trwania lub termin wykonania:okres w miesiącach:okres w dniach:data rozpoczęcia:data zakończenia: 31.12.20215) Kryteria oceny ofert:KryteriumZnaczenieCena60,00Czas rozpatrzenia reklamacji40,006) INFORMACJE DODATKOWE:Załączniki dostępne do pobrania na stronie biuletynu inforkmacji publicznej

Czytaj więcej...

zdalne

27.10.2020

NAUCZANIE ZDALNE

Zgodnie z decyzją Rządu, od dnia 26 października 2020 r. zmieniamy organizację pracy szkoły. Uczniowie klas IV -VIII przechodzą na tryb zdalny. Klasy I-III kontynuują naukę stacjonarną. Dowożenie nie ulega zmianie. W szkole będzie funkcjonować stołówka. Sekretariat szkoły czynny 7.30 - 15.30 . Rodzice proszeni są o kontakt z wychowawcami, nauczycielami i dyrekcją przez dziennik elektroniczny. PLAN ZAJĘĆ ŚWIETLICOWYCH DLA KLAS I-III

Czytaj więcej...

procedury

14.09.2020

PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19 OD 1 WRZEŚNIA 2020R. W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE W UJEŹDZIE

I. PODSTAWA PRAWNA:1. Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. z 2019 r. poz.1239 ze zm.), 2. Ustawa z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59 ze zm.), 3. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 910), 4. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach z dn. 31 grudnia 2002 r (Dz. U. z 2020 r.  poz. 1166), 5. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 sierpnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. ( Dz. U z 2020r. poz. 1394), 6. Wytyczne MEN, MZ, GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r. II. OBOWIĄZKI DYREKTORA PLACÓWKI: 1. Ustala i dostosowuje procedury obowiązujące w placówce do wymogów zwiększonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. 2. Przy wejściu do budynku szkoły zamieszcza informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. 3. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły umożliwia skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. a. Informację o sposobie dezynfekcji dłoni oraz dostęp do płynu zapewnia w każdej Sali lekcyjnej i toalecie. 4. Organizuje pracę nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji na okres wzmożonego reżimu sanitarnego w warunkach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. 5. Przekazuje rodzicom informacje o czynnikach ryzyka COVID-19, informuje o procedurach oraz o odpowiedzialności za podjętą decyzję związaną z wysłaniem dziecka do placówki poprzez umieszczenie procedur wraz z załącznikami na stronie szkoły: www.spu.ujazd.com.pl 6. Zapewnia pomieszczenie służące do izolacji dziecka oraz pracownika. 7. Zapewnia codzienną dezynfekcję zabawek oraz wykorzystywanych do zajęć przyborów sportowych. 8. Jest odpowiedzialny za usunięcie przedmiotów i sprzętu, których nie można skutecznie uprać lub dezynfekować (np. pluszowe zabawki). 9. Wyznacza pracownika szkoły, który dokonuje pomiaru temperatury dziecka/pracownika przy wejściu do szkoły – pomiaru dokonuje sekretarz szkoły. III. ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE: 1. Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. 2. Uczniowie mogą być przyprowadzani do szkoły i z niej odbierani przez opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej. 3. Rodzic/opiekun dziecka nie wchodzi z nim do budynku szkoły. 4. Przy wejściu do budynku szkoły zamieszcza się informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego i maseczki osłaniającej twarz. 5. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły umożliwia się skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. 6. Zapewnia się sposoby szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia. Rekomendowany jest kontakt z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość tj. z użyciem telefonu lub poczty elektronicznej. 7. Szkoła posiada termometr bezdotykowy 4 szt. (umieszczony w sekretariacie, gabinecie pedagoga). Zaleca się dezynfekowanie go po użyciu. 8. W momencie zaobserwowania przez pracownika szkoły u ucznia objawów mogących wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, nastąpi odizolowanie ucznia w odrębnym pomieszczeniu (gabinecie pielęgniarki szkolnej), z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób. Następuje niezwłoczne powiadomienie (dokonuje sekretariat szkoły, wychowawca, pedagog) rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.  (rekomendowany własny środek transportu). 9. Organizacja nauki i pracy w szkole umożliwi zachowanie dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych i ograniczy gromadzenie się uczniów na terenie szkoły m.in. zaleca się: a. wchodzenie do szatni grupami do 15 osób; b. aby zminimalizować kontakt uczniowie przebywają w czasie przerw w salach lekcyjnych pod opieką nauczyciela, c. uczniowie z I etapu edukacyjnego nie mają kontaktu z uczniami II etapu edukacyjnego w czasie zajęć ; d. unikanie częstej zmiany pomieszczeń, w których odbywają się zajęcia świetlicowe. 10. Zajęcia odbywają się w systemie klasowym, stacjonarnym. Uczniowie w zespołach klasowych o mniejszej liczebności siadają w ławkach pojedynczo. 11.Rezygnuje się z organizacji konkursów wewnątrzszkolnych o tradycyjnej formule na rzecz wykonywania prac w formie zdalnej lub podczas zajęć opiekuńczych w świetlicy szkolnej. a. Zaleca się udział uczniów w konkursach międzyszkolnych z naciskiem na formułę zdalną. b. Rezygnuje się z tradycyjnej uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego na rzecz spotkań zespołów klasowych z wychowawcami klas. 12.Organizacja apeli tematycznych będzie się odbywać w mniejszych grupach z podziałem na wiek uczniów . 13.Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie umyć ręce), ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. 14.Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować zostają usunięte. 15.Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować korzystając z środka dezynfekującego dostępnego na terenie sali. 16.Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia, w tornistrze lub we własnej szafce. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą. 17.W hali sportowej używany sprzęt sportowy oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości po każdych zajęciach. 18.Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze, toalety, szatnie) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć. 19.Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min. 20.Zaleca się korzystanie przez uczniów z boiska  oraz pobyt na świeżym powietrzu na terenie szkoły, w tym w czasie zajęć świetlicowych. 21.Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe. 22.Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły niepotrzebnych przedmiotów. Ograniczenie to nie dotyczy dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności z niepełnosprawnościami. W takich przypadkach należy dopilnować, aby dzieci nie udostępniały swoich zabawek innym, natomiast opiekunowie dziecka powinni zadbać o regularne czyszczenie (pranie lub dezynfekcję) zabawki, rzeczy. 23.Podczas ustalania bezpiecznych zasad korzystania z szatni należy umieścić środek do dezynfekcji rąk przy wejściu do szatni. 24.Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a w razie potrzeby w innych salach dydaktycznych. Do regulaminu korzystania z zajęć świetlicowych należy wprowadzić zapisy, dotyczące zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji. 25.Personel kuchenny i pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami. 26.Podczas realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole obowiązują zasady dotyczące organizacji zajęć lekcyjnych. 27.Korzystanie z biblioteki szkolnej odbywa się w godzinach jej pracy. Należy uwzględnić konieczny okres 2 dni kwarantanny dla książek i innych materiałów przechowywanych w bibliotekach. Do pomieszczenia wchodzi maksymalnie 3 uczniów. 28.W porozumieniu z pielęgniarką  szkolną, ustala się i upowszechnia zasady korzystania z gabinetu profilaktyki zdrowotnej oraz godziny jego pracy, uwzględniając wymagania określone w przepisach prawa oraz aktualnych wytycznych m.in. Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. 29. W czasie dowożenia uczniów obowiązują takie same zasady jak w środkach transportu publicznego. IV. OBOWIĄZKI PRACOWNIKÓW:1.Obowiązki pracowników obsługi i administracji: 1. Pracownik pracuje i dba o higienę rąk – często myje mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotyka okolicy twarzy, ust, nosa i oczu, przebywając na terenie placówki używa przyłbicy osłaniającej usta i nos. 2. Wykonując prace porządkowe, pracownik wietrzy pomieszczenie, w którym pracuje. 3. Zachowuje szczególną ostrożność, korzystając z pomieszczeń służących do wykonywania swoich obowiązków. 4. Powierzchnie dotykowe w tym biurka, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze, blaty do spożywania posiłków i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury) regularnie dezynfekuje środkiem dezynfekującym lub wodą z detergentem. 5. Wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, ciągi komunikacyjne regularnie i starannie sprząta z użyciem wody z detergentem po każdej przerwie i w miarę potrzeb. 6. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki. 7. Pracownik sekretariatu szkoły przebywa w pomieszczeniu bez osób trzecich. 8. Pracownik sekretariatu dokonuje pomiaru temperatury zarówno pracowników, jak i uczniów. 9. Pracownik obsługi informuje wychowawcę świetlicy o przybyciu rodzica/prawnego opiekuna w celu odbioru dziecka i doprowadza dziecko do szatni oraz przybyłej osoby. 2. Obowiązki personelu kuchennego: 1. Personel kuchenny nie może kontaktować się z dziećmi oraz personelem opiekującym się dziećmi – przebywa w pomieszczeniu kuchennym. 2. Kucharze są zobowiązani do noszenia przyłbicy zabezpieczających usta i nos oraz rękawiczek ochronnych, jednorazowych na dłoniach. 3. Przy organizacji żywienia w szkole (stołówka szkolna, kuchnia), obok warunków higienicznych wymaganych przepisami prawa odnoszącymi się do funkcjonowania żywienia zbiorowego, dodatkowo wprowadza się zasady szczególnej ostrożności dotyczące zabezpieczenia pracowników. Zapewnia się środki ochrony osobistej. Szczególną uwagę należy zwrócić na utrzymanie wysokiej higieny stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców, a także higieny osobistej. 4. Korzystanie z posiłków odbywa się w miejscach do tego przeznaczonych zapewniających prawidłowe warunki sanitarno-higieniczne, zgodnie z zaleceniami w czasie epidemii. Rekomenduje się zmianowe wydawanie posiłków i w miarę możliwości - spożywanie ich przy stolikach z rówieśnikami z danej klasy. Przy zmianowym wydawaniu posiłków konieczne jest czyszczenie blatów stołów i poręczy krzeseł po każdej grupie, którego dokonuje pracownik obsługi. 5. Dopuszcza się możliwość spożywanie posiłków przez dzieci w salach lekcyjnych z zachowaniem zasad bezpiecznego i higienicznego spożycia posiłku. 6. Wielorazowe naczynia i sztućce należy myć w zmywarce z dodatkiem detergentu, w temperaturze min. 60°C lub je wyparzać. 7. Zaleca się usuniecie dodatków (np. cukier, jednorazowe sztućce, wazoniki, serwetki) z obszaru sali jadalnej i wydawanie bezpośrednio przez obsługę. W stołówce nie zaleca się samoobsługi. 8. Dania i produkty będą podawane przez osobę do tego wyznaczoną/ obsługę stołówki – 3. Obowiązki pracowników dydaktycznych: 1. Pracują wg ustalonego przez dyrektora harmonogramu, realizując zajęcia dydaktyczne, zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, pozalekcyjne w formie stacjonarnej lub w wyniku decyzji organu prowadzącego i GIS w formie pracy zdalnej. 2. Nauczyciel podczas przyjścia do budynku  używa maseczki lub przyłbicy ochraniających usta i nos. 3. Wyjaśnia dzieciom zasady obowiązujące w placówce ze zwróceniem szczególnej uwagi na przestrzeganie zasad higieny w związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem. 4. Przestrzega zasad korzystania  boiska szkolnego, stosując się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczących ilości osób przebywających jednocześnie w w/w miejscu oraz ogólnych zasad higieny. 5. Organizuje wyjścia poszczególnych grup na teren przyległy do szkoły tak, aby grupy nie mieszały się ze sobą. 6. Unika organizowania większych skupisk dzieci w jednym pomieszczeniu lub przy jednej pomocy dydaktycznej. 7. Unika większych skupisk w miejscach typu pokój nauczycielski, korytarz szkolny, szatnia. 8. Opiekunowie powinni zachować dystans społeczny między sobą, w każdej przestrzeni placówki, wynoszący co najmniej 2 metry. 9. Dba o higienę rąk – często myje mydłem lub środkiem dezynfekującym, nie dotyka okolicy twarzy, ust, nosa i oczu. 10. Niezwłocznie informuje dyrektora szkoły o złym samopoczuciu własnym lub ucznia znajdującego się pod opieką nauczyciela. 11. W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem lub choroby COVID-19 (duszności, kaszel, gorączka) pracownik pozostaje w domu i zawiadamia o tym fakcie dyrektora placówki. 12.  Nauczyciel pełniący dyżur w szatni, nadzoruje sprawne przemieszczanie się uczniów. 13. Nauczyciel prowadzący zajęcia z zespołem klasowym kończącym zajęcia przekazują dzieci przybyłym rodzicom lub pod opiekę wychowawcy świetlicy szkolnej. V. OBOWIĄZKI RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH:1. Rodzice/opiekunowie prawni są zobowiązani do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa w okresie pandemii covid-19 na terenie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe dostępnymi na stronie szkoły: www.spu.ujazd.com.pl. 2. Dostarczają do placówki uzupełnioną Deklarację oraz Oświadczenie rodzica/ opiekuna prawnego stanowiące załącznik nr 1 oraz załącznik nr 2 – co jest warunkiem przyjęcia dziecka do szkoły/na zajęcia lekcyjne. 3. Stosują się do zaleceń lekarskich, które mogą określić czas nieposyłania dziecka do instytucji, jeśli wcześniej dziecko chorowało. Po przebytej chorobie rodzic zobligowany jest do dostarczenia do szkoły zaświadczenia lekarskiego, potwierdzającego stan zdrowia dziecka, umożliwiający jego ponowne przyjęcie. 4. W czasie pobytu w szkole dzieci w częściach wspólnych – korytarz, szatnia, łazienka są zobowiązane zakrywać usta i nos, zatem powinny posiadać maseczkę lub przyłbicę. 5. Przestrzegają wytycznych dotyczących nieprzynoszenia zabawek i innych niepotrzebnych przedmiotów przez dziecko do placówki. 6. Regularnie przypominają dziecku o podstawowych zasadach higieny m.in. myciu rąk wodą z mydłem, niepodawaniu ręki na przywitanie, unikaniu częstego dotykania oczu, nosa i ust. Zwracają uwagę na odpowiedni sposób zasłaniania twarzy podczas kichania czy kasłania. 7. Rodzic/opiekun prawny oddaje dziecko pod opiekę dyżurującemu pracownikowi przed wejściem do placówki – nie wchodząc na teren szkoły. Rodzice i opiekunowie prawni przyprowadzający i odbierający dzieci do/z placówki są zobowiązani do zachowania dystansu społecznego w odniesieniu do pracowników placówki oraz innych dzieci i ich rodziców wynoszący co najmniej 2 metry. 8. Rodzice/opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe). 9. Są zobowiązani do podania aktualnego numeru telefonu i odbierania telefonów od pracownika szkoły. 10.Rodzic/opiekun prawny przybywając po dziecko znajdujące się pod opieką wychowawcy świetlicy powiadamia o fakcie pracownika obsługi, który informuje o tym wychowawcę świetlicy. Dziecko odprowadzane jest do szatni i następnie przekazane rodzicowi/opiekunowi prawnemu.VI. PRACA SZKOŁY W PODWYŻSZONYM REŻIMIE SANITARNYM: 1. Na czas podwyższonego reżimu sanitarnego obowiązują godziny pracy szkoły: 7:00 – 16.10 2. Przy wejściu głównym umieszcza się numery telefonów do właściwej miejscowo powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, oddziału zakaźnego szpitala i służb medycznych. 3. Ogranicza się do minimum wchodzenie do budynku szkoły osób trzecich. W miarę możliwości wszelkie sprawy są załatwiane przy wejściu głównym do szkoły z zachowaniem 2 m odległości. 4. Wszystkie osoby trzecie, wchodzące do szkoły dezynfekują dłonie lub zakładają rękawiczki ochronne, mają zakryte usta i nos oraz nie przekraczają obowiązujących stref przebywania tj. drogi do gabinetu dyrektora lub sekretariatu szkoły. 5. Poczta jest przyjmowana przy drzwiach wejściowych do budynku szkoły. 6. Przekazywanie informacji dyrektora szkoły, sekretariatu szkoły pracownikom szkoły i uczniom odbywa się przez dziennik elektroniczny. 7. Co najmniej raz na godzinę będą wietrzone sale, w którym odbywają się zajęcia. W cyklu ciągłym są wietrzone szatnie uczniowskie, gabinet pomocy pielęgniarki. 8. W szkole odbywa się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania w czystości sal zajęć, pomieszczeń sanitarnohigienicznych, ciągów komunikacyjnych, dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek i powierzchni płaskich, w tym blatów w salach i w pomieszczeniach spożywania posiłków, klawiatur, włączników. Pracownicy obsługi są zobowiązani do rejestracji czynności w przygotowanym dokumencie.  9. Przeprowadzając dezynfekcję, należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji. Ważne jest ścisłe przestrzeganie czasu niezbędnego do wywietrzenia dezynfekowanych pomieszczeń i przedmiotów, tak aby uczniowie nie byli narażeni na wdychanie oparów środków służących do dezynfekcji. 10.W pomieszczeniach sanitarnohigienicznych wywiesza się plakaty z zasadami prawidłowego mycia rąk, a przy dozownikach z płynem do dezynfekcji rąk – instrukcje dezynfekcji. 11.Liczba dzieci w poszczególnych grupach przebywających w jednej sali zostaje ograniczona do maksimum 25 osób. 12.Jeżeli dziecko wykazuje oznaki osoby chorej i pomiar temperatury będzie podwyższony, nie zostanie w tym dniu przyjęte do placówki. VII. PROCEDURY NA WYPADEK STWIERDZENIA PODEJRZENIA ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM LUB CHOROBY COVID – 191. Do pracy w szkole mogą przychodzić jedynie osoby, bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych lub w izolacji. 2. W miarę możliwości podczas organizowania pracy pracownikom powyżej 60. roku życia lub z istotnymi problemami zdrowotnymi, które zaliczają osobę do grupy tzw. podwyższonego ryzyka będą stosowane rozwiązania minimalizujące ryzyko zakażenia (np. nieangażowanie w dyżury podczas przerw międzylekcyjnych, a w przypadku pracowników administracji w miarę możliwości praca zdalna). 3. Wyznacza się gabinet pomocy przedmedycznej, jako (m.in. wyposażony w środki ochrony i płyn dezynfekujący) pomieszczenie, w którym będzie można odizolować osobę w przypadku zaobserwowania objawów chorobowych. 4. Pracownicy szkoły zostaną poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów choroby zakaźnej powinni pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem. 5. W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów infekcji dróg oddechowych powinien on skontaktować się telefonicznie z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, aby uzyskać teleporadę medyczną). 6. Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik z infekcją dróg oddechowych, bezzwłocznie należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w podmiocie procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.) oraz zastosować się do indywidualnych zaleceń wydanych przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. 7. W przypadku potwierdzonego zakażenia SARS-CoV-2 na terenie szkoły należy stosować się do zaleceń państwowego powiatowego inspektora sanitarnego. 7. Rekomenduje się ustalenie listy osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach podmiotu, w których przebywała osoba podejrzana o zakażenie i zalecenie stosowania się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dostępnych na stronie https://www.gov.pl/web/koronawirus/ oraz https://gis.gov.pl/ odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym. 8. Zawsze w przypadku wątpliwości należy zwrócić się do właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej, aby odbyć konsultację lub uzyskać poradę. 9. W miarę potrzeb szkoła zapewnieni dzieciom i młodzieży, w tym niepełnosprawnej, bezpłatnego dowozu szkoły odbywa się na zasadach obowiązujących w transporcie publicznym: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia. 10.Korzystanie z obiektów sportowych poza szkołą według zasad: https://www.gov.pl/web/sport/iv-etap---pytania-i-odpowiedzi VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE1. Procedury bezpieczeństwa wchodzą w życie z dniem podpisania przez dyrektora Szkoły. 2. Procedury obowiązują do czasu ich odwołania. Ujazd, 01.09.2020 r.                                                                                                    Krzysztofa Knap - Misztal                                                     Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe 

Czytaj więcej...

zdalne

14.09.2020

REGULAMIN ZDALNEGO NAUCZANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WESTERPLATTE W UJEŹDZIE

I Zadania Dyrektora i nauczycieli1.    Zdalne nauczanie wprowadza się w szkole decyzją Ministra Edukacji Narodowej lub organu prowadzącego w sytuacji, w której dotychczas prowadzone zajęcia zostają zawieszone.2.  O wprowadzeniu zdalnego nauczania Dyrektor szkoły informuje nauczycieli, rodziców oraz uczniów za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus Synergia oraz strony internetowej szkoły powołując się na odpowiednie rozporządzenie w tej sprawie zaś rodzicom/opiekunom, z którymi kontakt odbywa się tylko telefonicznie, wychowawcy przesyłają informację sms-em.3.   Po ogłoszeniu decyzji o zdalnym nauczaniu wychowawcy klas mają dwa dni na sprawdzenie, czy rodzice i uczniowie danej klasy zapoznali się z informacją; sprawdzają czy rodzie i uczniowie logują się na swoje konta do Librusa.4.  W przypadku, kiedy wychowawca zaobserwują  w dzienniku elektronicznym brak aktywności rodzica lub ucznia ustala telefonicznie przyczynę tej sytuacji i podejmuje w miarę możliwości działania służące rozwiązaniu problemu.5.   Nauczyciele mają obowiązek poinformować Dyrektora szkoły, czy dysponują odpowiednimi narzędziami, które umożliwią im prowadzenie zdalnego nauczania. W przypadku, kiedy nauczyciel nie dysponuje takim sprzętem, Dyrektor obowiązany jest udostępnić nauczycielowi pracownię na terenie szkoły, która będzie spełniała wymagania techniczne umożliwiające prowadzenie zdalnego nauczania (komputer przenośny lub stacjonarny, stałe łącze internetowe). 6.  Nauczyciel jest zobowiązany do realizacji podstawy programowej zgodnie z obowiązującym tygodniowym rozkładem zajęć stosując różnorodne metody pracy.7.   Nauczyciele mogą dokonywać modyfikacji rozkładu materiału z danego przedmiotu tak, aby umożliwiał on realizację podstawy programowej.II Bezpieczeństwo 1.  Głównym narzędziem kontaktu z rodzicami i uczniami jest dziennik elektroniczny Librus Synergia, które to narzędzia szyfrowane są certyfikatem bezpieczeństwa.W okresie przejściowym do 18 września 2020 roku do prowadzenia wideo lekcji wykorzystujemy Zoom.us.2.    Komunikacja w uzasadnionych przypadkach może odbywać się również:a)   poprzez pocztę elektroniczną, przy czym wszyscy posługują się adresami, w których znajduje się imię i nazwisko odpowiednio nauczyciela, rodzica lub ucznia,b)     telefonicznie - w godzinach 8.00 – 16.00,c)      w klasach 1 – 3 szkoły podstawowej za pomocą Messengera (do sprawdzania umiejętności czytania).3.   Po ogłoszeniu decyzji o przejściu szkoły na nauczanie zdalne, Wychowawcy zobowiązani są do przypomnienia w klasach zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.Fakt ten odnotowują w dzienniku elektronicznym.4.  Dopuszcza się również korzystanie przez nauczycieli z innych platform edukacyjnych w zależności od specyfiki przedmiotu            czym zaleca się korzystanie z  platform rekomendowanych przez MEN, wydawnictwa oraz portale edukacyjne.5. Materiały przesyłane przez nauczycieli chronione są prawami autorskimi. Zabronione jest ich kopiowanie, powielanie i udostępnianie osobom trzecim bez zgody autora.6.    Zabronione jest również udostępnianie osobom trzecim linków do lekcji online (wideolekcji). III Prowadzenie zajęć 1.   Nie ulega zmianie tygodniowy plan zajęć. 2.    Nauczyciele w zespołach przedmiotowych ustalają, które godziny prowadzone są w formie online - wideolekcji, które w formie pracy własnej ucznia w oparciu o przesyłane materiały i instrukcje.3.    Każdy nauczyciel jest zobowiązany do zmodyfikowania rozkładu materiału tak, aby umożliwił on realizację podstawy programowej. Nauczyciele mogą dokonać tych modyfikacji w zespołach przedmiotowych. Rozkład materiału należy zmodyfikować uwzględniając czas, w jakim będzie obowiązywało nauczanie zdalne.4.    Wychowawcy w ramach godziny wychowawczej poinformują uczniów o zasadach bezpiecznego i higienicznego korzystania z urządzeń umożliwiających komunikację.5.    Nauczyciel pracujący zdalnie musi pamiętać o zachowaniu zasad higieny pracy ucznia. Realizacja podstawy programowej nie może opierać się tylko na zadaniach online. Uczniowie powinni korzystać również z podręczników, zeszytów przedmiotowych i zeszytów ćwiczeń.6.    Zlecając prace samodzielne, nauczyciel będzie brał pod uwagę możliwości psychofizyczne uczniów. Czas na realizację pracy będzie proporcjonalny do wysiłku, jaki uczeń musi włożyć w jej wykonanie.7.    Planując zajęcia lekcyjne nauczyciel musi pamiętać o dostosowaniu zadań dla uczniów z SPE oraz nauczanych indywidualnie. IV Ocenianie i klasyfikowanie 1.    W trakcie nauczania zdalnego uczeń może być  oceniany:a)      za aktywność online,b)      za odpowiedzi ustne podczas lekcji online (wideolekcji),c)       za systematyczność, terminowość i kreatywność.d)      za  dodatkowe zadania.2.    Wystawiając ocenę roczną, należy brać pod uwagę dotychczasową pracę ucznia na danej lekcji, jak również specyfikę sytuacji, w jakiej ocena jest wystawiana. 3.    Ocenę roczną zachowania wystawia wychowawca klasy. Także tutaj należy brać pod uwagę specyfikę sytuacji, w jakiej ocena jest wystawiana. V  Dokumentowanie realizacji zajęć 1.    Nauczyciele potwierdzają realizację zajęć wpisując systematycznie tematy lekcji w dzienniku Librus Synergia.2.  Uczniowie prowadzą systematycznie notatki w zeszytach przedmiotowych, zeszytach ćwiczeń, itp. zgodnie z zaleceniami nauczycieli poszczególnych przedmiotów.VI   Kontrola uczestnictwa ucznia w zajęciach1.    Każdy nauczyciel ma obowiązek kontrolowania, czy uczeń lub jego rodzic odczytuje wiadomości z wysłanymi zadaniami do pracy zdalnej. Jeśli uczeń do końca dnia nie odczyta wiadomości, otrzymuje nieobecność na danych zajęciach.2.  Jeśli w ciągu tygodnia uczeń lub rodzic nie odczyta wiadomości, nauczyciel prowadzący zajęcia jest obowiązany do poinformowania o tym fakcie wychowawcę klasy.3.    Wychowawca podejmuje próbę kontaktu z rodzicami ucznia, co odnotowuje w dzienniku Librus w zakładce „Kontakty z rodzicami” . Po nieudanej próbie kontaktu z rodzicami wychowawca klasy informuje Dyrektora o zaistniałej sytuacji. Dyrektor przekazuje informację pedagogowi szkolnemu, którego zadaniem jest nawiązanie kontaktu z rodzicem ucznia lub skierowanie sprawy do sądu rodzinnego.4.  Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, Dyrektor wszczyna procedurę o niespełnianiu obowiązku szkolnego  przez ucznia i informuje organ prowadzący.5.   Jeśli z przyczyn zdrowotnych lub technicznych uczeń nie może brać udział w zajęciach, rodzic jest zobowiązany zgłosić ten fakt do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły tego samego dnia, w którym ta sytuacja wystąpiła. Wychowawca przekazuje informację pozostałym nauczycielom.6.     Po skończonej chorobie uczeń uczestniczy w zajęciach i w miarę możliwości realizuje zaległy materiał. VII  Obowiązki Uczniów 1.    Każdy Uczeń systematycznie i aktywnie uczestniczy w nauce zdalnej:a)      każdego dnia loguje się na swoje konto do Librus Synergia i odczytuje komunikaty i wiadomości,b)      punktualnie zgodnie z planem zajęć online zgłasza swoją gotowość do zajęć,c)       przystępując do lekcji online jest schludnie ubrany, wyposażony w niezbędne pomoce i przybory w zależności od specyfiki przedmiotu,d)      terminowo wykonuje i odsyła zlecone przez nauczycieli prace.2.    Stosuje zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.3.    Czas spędzony przy komputerze/tablecie ogranicza do wykonania na tym sprzęcie niezbędnych czynności. VIII   Obowiązki Rodzica 1.  Obowiązkiem rodzica jest przynajmniej raz dziennie zalogować się na swoje konto do Librus Synergia i odczytać ewentualne komunikaty i wiadomości.2.   Jeśli z przyczyn zdrowotnych lub technicznych uczeń nie może brać udział w zajęciach rodzic jest zobowiązany zgłosić ten fakt do wychowawcy klasy lub do sekretariatu szkoły tego samego dnia, w którym ta sytuacja wystąpiła.

Czytaj więcej...

Wyszukiwarka